چهارشنبه 1 آبان 1398-22:45 شمسی /10/23/2019 10:45:08 PM
  • گروه مطلب:
  • کد مطلب:1924
  • زمان انتشار:چهارشنبه 22 خرداد 1398-18:4

شركت طراحي مهندسي و تامين قطعات ايران خودرو با برنامه ريزي براي خودكفايي در فن آوري هاي نوين برق و الكترونيك خودرو، سهم خود را در زمينه استفاده از تجهيزات برقي در محصولات ايران خودرو به 38 درصد افزايش داده است.
38 درصد از قطعات الكترونيک محصولات ايران خودرو بومی سازی شد
به گزارش خودرونامه، مهرداد الياسی مدير طراحی، مهندسی و ساخت برق و الكترونيك ساپكو در اين باره گفت: تعامل و همکاری با شركت هاي دانش بنيان و شركت هاي قطعه سازی مرتبط با برق و الكترونيک در ماه هاي اخير يكي از فعاليت‌های اصلی ساپكو بوده و اين روند با جديت ادامه دارد. هدف سطح تامين تجهيزات برقي در سال جاري 45 درصد است.
او ادامه داد: رويكرد تمامي خودرو سازان جهان در حال حاضر بهره گيري هر چه بيشتر از برق و الكترونيك در بخش هاي مختلف خودرو است و ايران خودرو  نيز اهداف و برنامه های خود را در اين مسير قرار داده و همكاری هاي تنگاتنگي با شركت های دانش بينان كه تجربيات خوبي در زمينه طراحي و توليد قطعات برق و الكترونيك دارند ايجاد شده است.
الياسی تاكيد كرد: حدود 15درصد از سهم توليد خودروهای توليد شده در ايران خودرو را قطعات برق و الكترونيک تشكيل می دهد كه ما در مدت كوتاهي موفق شديم خودكفايی در اين بخش را براساس استانداردهای روز دنيا تا 38 درصد افزايش دهيم.
مدير طراحی، مهندسی و ساخت برق و الكترونيك ساپكو با ابراز اميدواری نسبت به آينده اميدبخش در بهره‌گيری از آخرين فن‌آوری ها در زمينه برق و الكترونيك محصولات ايران خودرو اظهار كرد: در مورد بخش‌های مختلف  برق و الكترونيك خودرو برنامه هاي مدوني داريم، از جمله آن طرحي و تامين قطعات و تجهيزاتي مانند سيستم كمكي راننده (ADAS) است.
وي افزود: در حوزه هاي نرم افزاري مربوط به برق و الكتريك خودرو شركت هاي دانش بنيان موفقي در ايران فعال هستند كه شركت ساپكو با همه اين شركت ها همكاري بسياري  خوبي دارد. اگر چه در حوزه سخت‌افزاري هنوز در ابتداي راه هستيم و در اين بخش تلاش هاي مضاعفي در دستور كارمان قرار دارد.
الياسي  تصريح كرد: همه اين تلاش ها در شرايطي صورت مي گيرد كه صنعت خودرو زير فشار تحريم قرار دارد و ما برنامه‌هاي خودكفايي در مورد قطعات برق و الكترونيك را با درنظر داشت و رعايت استانداردهاي روز دنيا دنبال مي كنيم.
وي تصريح كرد: بايد توجه داشت برخي از قطعات برق و الكترونيك به دليل تيراژ بالا در سطح جهاني توسط چند شركت توليد مي شود و در اختيار خودروسازان در تمام دنيا قرار مي دهد و توليد و داخلي سازي برخي از آنها هيچ صرفه اقتصادی ندارد.

نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

.

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین